STŘECHY

EXTENZIVNÍ

 Extenzivní zelená střecha  je vhodná pro většinu střech. Přesto je potřeba ujistit se, že vaše střecha dodatečné zatížení zvládne.  Na extenzivní zelené střeše můžeme najít odolné typy rostlin. Vždy se ovšem jedná o nízké rostliny, kterým stačí relativně malá tloušťka substrátu.
 Tento typ zelené střechy nevyžaduje příliš velkou údržbu. Extenzivní zelená střecha plní okrasný, případně izolační účel. Nejsou tím pádem stavěny pro pohyb lidí. Na tento typ střechy je možné získat dotaci

INTENZIVNÍ

 Tento typ zatravněné zelené střechy je vhodný pouze pro střechy, které snesou vyšší zatížení. Vrstva substrátu je zde totiž vyšší.
S tím ovšem souvisí značné dodatečné zatížení dané střechy. Intenzivní zelená střecha je vhodná například pro terasy nebo střechy, které slouží jako odpočinková zóna. Díky větší vrstvě substrátu může být intenzivní zelená střecha osazena širší paletou rostlin.

OZDOBA, KTERÁ MÁ ŘADU PŘÍNOSŮ A VÝHOD

Zelené střechy nejsou jen na okrasu, jedná se totiž o udržitelný způsob, jak šetřit peníze. Pěstovaná zeleň dokáže chránit hydroizolaci i konstrukci střechy před teplotními výkyvy, kroupami i klimatickými vlivy, čímž výrazně prodlužuje její životnost.Tento typ střechy je čím dál rozšířenější a stává se častou součástí budov.

Snižuje teplotu  zvyšuje vlhkost vzduchu  výrazně zlepšuje klima 

Nejúčinnější úspora energie  udržuje teplo v zimě uvnitř a v létě venku

Pohlcuje znečištěné látky 

 Šetrná k životnímu prostředí 

KONTAKTUJTE NÁS

4 + 6 =

Zahrady

Zelené střechy

Víkendové domky

Interiér

Naše práce

Služby


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /www/doc/www.akirfas.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286